THE ULTIMATE GUIDE TO LECZENIE JASKRY WARSZAWA

The Ultimate Guide To leczenie jaskry warszawa

The Ultimate Guide To leczenie jaskry warszawa

Blog Article

Leczenie operacyjne jaskry otwartego kąta to zwykle leczenie polegające na obniżeniu ciśnienia w oku. Wyróżniamy kilka rodzajów operacji obniżających ciśnienie. Ponieważ ciśnienie zależy od ilości specjalnego płynu w oku większość operacji polega na tym aby w kontrolowany sposób zmniejszyć jego ilość lub spowodować aby oko produkowało go mniej. Najbardziej popularna jest trabekulektomia polegająca na wytworzeniu specjalnej drogi odpływu wody ze środka oka. Zadaniem chirurga jest stworzenie odpowiedniego otworu tak aby odpływało z oka tyle wody ile potrzeba. Mniej popularnym, trudnym technicznie zabiegiem, jest zabieg nieprzenikającej skleprektomii gdzie zwiększa się odpływ z oka ale bez wytwarzania w nim dziurki.

Unikalne cechy światła laserowego umożliwiają precyzyjną aplikację dużej ilości energii w ściśle określone miejsce. To bardzo pożądane…

Wąski kąt przesączania, charakteryzuje się kontaktem tęczówki z siateczką beleczkowania, co stanowi istotny czynnik ryzyka rozwoju choroby. Dlatego, pomimo prawidłowych wartości ciśnienia wewnątrzgałkowego i prawidłowego wyglądu tarczy nerwu wzrokowego, zaleca się wykonanie irydotomii laserowych.

Przeprowadzanie cyklicznej kontroli wzroku u lekarza okulisty jest bardzo ważne, ponieważ może przyczynić się do wykrycia choroby w odpowiednim momencie. Jest to kluczowa kwestia, która wpływa na znaczne polepszenie efektów końcowych wynikających z zastosowanego leczenia. Zarówno w przypadku badań kontrolnych, jak i wprowadzonego leczenia zawsze warto skonsultować się ze specjalistyczną kliniką, w której lekarz przeprowadzi z Państwem dokładny wywiad i szczegółowo zbada Państwa wzrok.

Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem jaskry w Warszawie, choroby, która może prowadzić do nieodwracalnej utraty wzroku, jeśli nie zostanie wykryta i leczona na czas. Diagnostyka jaskry opiera się na przeprowadzeniu szeregu badań okulistycznych, które mają na celu ocenę stanu zdrowia oczu.

Stosujemy nowoczesne techniki i mało inwazyjne metody leczenia, dzięki którym skuteczność jest wysoka, a ryzyko powikłań i poważnych challengeów niewielkie. Gwarantujemy wsparcie na każdym etapie leczenia, od diagnozy przez terapię farmakologiczną lub zabieg aż po rekonwalescencję po zabiegu i regularne kontrole. Obiecujemy, że nie zawiedziemy Twojego zaufania – zrobimy wszystko, by zapobiec poważnym konsekwencjom jaskry i jak najbardziej poprawić Twój komfort życia.

W tej kwestii bardzo ważne jest odpowiednie podejście, które zapewni pacjentowi wysokie standardy oraz komfort badania. W wyniku pojawienia się choroby, pacjenci bardzo często obawiają się przebiegu zabiegu, dlatego należy wybrać specjalistę, któremu możecie Państwo całkowicie zaufać. Leczenia jaskry w Warszawie nie należy się bać. Zwiększy to Państwa poczucie bezpieczeństwa oraz wpłynie pozytywnie na komfort psychiczny.

Wzrok jest jednym z podstawowych zmysłów człowieka, bez którego trudno jest przystosować się do normalnego życia. O wiele gorzej utratę…

Uszkodzenia dokonane przez jaskrę są nieodwracalne. Leczenie jaskry skupia się zatem przede wszystkim na spowolnieniu lub zahamowaniu progresji choroby. W leczeniu jaskry okuliści stosują krople, zabiegi laserowe oraz zabiegi chirurgiczne.

Testy pola widzenia obejmują między innymi statyczne i kinetyczne badanie perymetrii oraz badanie czułości kontrastowej. Co więcej, oceniamy tarczę nerwu wzrokowego, wykorzystując badanie OCT.

Planowaną operację zaćmy (fakoemulsyfikację) można połączyć właśnie z operacją leczącą jaskrę.

Zachorowanie na jaskrę wtórną jest najczęściej powiązane z predyspozycjami rodzinnymi – genetycznymi. W przypadku, gdy na jaskrę choruje ktoś z rodziny, rośnie prawdopodobieństwo choroby u osób spokrewnionych.

Także może spowodować nagłe obniżenie ostrości wzroku. W przypadku wystąpienia takich objawów należy leczenie jaskry warszawa jak najszybciej skonsultować się z okulistą, który wykona niezbędne badania diagnostyczne.

Przed procedurą lekarz mierzy pacjentowi ciśnienie wewnątrzgałkowe, znieczula powierzchnię oka kroplami, a następnie zakłada na oko specjalną soczewkę nagałkową, powiększającą laserowany obszar.

Report this page